Tüsad Tüm Saatçi İşadamları Derneği  
Tüsad Facebook Tüsad Twitter Tüsad Instagram
anasayfa
hakkımızda
dernek tüzüğü
tüsad üyesi firmalar
üyelik şartları ve başvuru
bize ulaşın
  TÜSAD’IN 3. OLAĞAN GENEL KURULU YAPILDI
 
 
Tüm Saatçi İşadamları Derneği (TÜSAD) 3. Olağan Genel Kurulu Sirkeci Legacy Ottoman Hotel’de yapıldı. Tek adayın bulunduğu Genel Kurul’da Hayrettin Akpınar’ın sunduğu dokuz kişilik liste ile TÜSAD’ın yeni yönetimi seçildi.

Tüm Saatçi İşadamları Derneği (TÜSAD) 3. Olağan Genel Kurulu Sirkeci Legacy Ottoman Hotel’de yapıldı. Tek adayın bulunduğu Genel Kurul’da Hayrettin Akpınar’ın sunduğu dokuz kişilik liste ile TÜSAD’ın yeni yönetimi seçildi.

Tüm Saatçi İşadamları Derneği 3. Olağan Genel Kurulu Sirkeci Legacy Ottoman Hotel’de yapıldı. Genel Kurul’un açılışında konuşan Başkan Hayrettin Akpınar, derneğin 2104 yılında yapılan isim ve tüzük değişikliği genel kurulundan sonraki çalışmaları anlatarak, “O genel kurul bizim ilk Genel Kurul”umuzdu. Aldığımız en önemli kararlardan bir tanesi de Saatçilik Okulu kurulmasıydı. Zaman zaman yaptığımız toplantılarda sektörün genel sorunları ve işleyişi ile ilgili konularda çalışmalar yaptık. Ancak, 30.04.2015 yılında yaptığımız Cenevre seyahatimizden sonra bizim için bir dönüm noktası oldu. Okul konusunda İsviçre’den aldığımız bilgi, destek ve görüşmeler bize daha fazla çalışmamızda büyük katkı sağladı. 2018 yılında ise Milli Eğitim Bakanlığı ile bir protokol imzaladık. Teknik Lise seviyesinde bir okul açılmasına karar verildi. Bu görüşmeler devam ederken, sektörümüze büyük emeği geçen arkadaşlarımızdan Fazıl Aslantürk Bey’in Bursa Umurbey’de yaptığımız toplantıda bize yaptığı tavsiye sonucunda bir de Vakıf kurulması kararlaştırıldı. Bu toplantıya katılan arkadaşların verdiği taahhütler sonucunda vakıf için gerekli 60 bin Türk Lisası’nın üzerinde bir bağış desteği geldi. İlerleyen zamanda bu destek daha da artarak tahminlerin çok çok üzerinde bir rakama ulaştı.

31. Ekim 2019 tarihinde Beşiktaş Yıldız Korusu Malta Köşkü’nde yaptığımız toplantıda Noter huzurunda Mikromekanik ve Saat Teknolojileri Eğitim-Araştırma Vakfı’mızı kurduk. Resmi işlemler devam ediyor. Muhtemelen 3-4 Mart 2020 tarihinde mahkeme tarafında kuruluşumuz onaylanacak” dedi.

Başkan Akpınar, okul konusundaki çalışmalarında hızla devam ettiğini belirterek, “İsviçre’den bir markanın yöneticileri Bursa Tophane Endüstri Meslek Lisesi bünyesinde kurulan okulumuzun çalışmalarını yerinde inceledi. Bizden isteklerimizi zordular. Bizde tüm detayları anlattık. Büyük bir katkı sağlayacaklar. Henüz protokol imzalamadığımız için firmanın ismini şimdilik açıklayamıyoruz. Okul çalışmalarımız çok güzel bir noktaya geldi. Yaptığımız iki çalıştay ve İsviçre’den aldığımız programlar ile müfredatımız hazırlandı. Bakanlık tarafından da onaylandı” şeklinde konuştu.

2019 yılının son aylarında yaşanan ithalat ile ilgili sorunların da tartışıldığı toplantıda, TÜSAD ve İstanbul Saatçiler Esnaf Odası’nın yaptığı çalışmalar doğrultusunda Ticaret Bakanlığı ile görüşmelerin devam ettiği, önümüzdeki aylarda sorunlara kalıcı bir çözüm bulunacağı dile getirildi.

Toplantının dilek ve temenniler bölümünde, saat pazarında yaşanan sorunlar dile getirildi. Özellikle sahte fatura, sahte ürün, kopya saat, kaçak ürün ve de monte olarak ithal edilen saatler konusunda büyük sorunlar yaşandığı dile getirilerek, bu sorunların çözümü içini TÜSAD’ın daha aktif olması kararlaştırıldı.

Yönetim ve Denetim Kurulu faaliyetlerinin ibrasından sonra yapılan yeni Yöntim Kurulu seçiminde tek liste divana sunuldu. Yapılan oylama ile Hayrettin Akpınar’ın sunduğu liste oy birliği ile seçildi.

TÜSAD YENİ YÖNETİM KURULU

Hayrettin Akpınar
Ahmet Kadri Aydın
Ertuğrul Erzin
Ömer Aydın
Özcan Tufan
Cihan Görgün
Mahmut Arıkan
Melih Aslan
Ayhan Yalçınkaya

   
 
   
   
   
Saat Dünyası
sorunuzu ya da sorununuzu paylaşın
ebülten listemize kayıt olun
bunları biliyormuydunuz
   
Copyright © tusad.org designed byCONTIVENT