Tüsad Tüm Saatçi İşadamları Derneği  
Tüsad Facebook Tüsad Twitter Tüsad Instagram
anasayfa
hakkımızda
dernek tüzüğü
tüsad üyesi firmalar
üyelik şartları ve başvuru
bize ulaşın
TEVFİK AYDIN SAAT “SAATLERCE” PROJESİYLE 3. İSTANBUL TASARIM BİENALİ’NDE
 
Tevfik Aydın
İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından düzenlenen 3. İstanbul Tasarım Bienali "BİZ İNSAN MIYIZ? : Türümüzün Tasarımı: 2 saniye, 2 gün, 2 yıl, 200 yıl, 200.000 yıl" başlığıyla, "İnsan"ın 200.000 yıl boyunca tasarımla kurduğu ilişkiyi, arkeolojiden son teknolojiye, tıptan mimarlığa, bilimden iletişime birçok farklı alanda inceleyen geniş ve ilgi çekici kapsamıyla geçtiğimiz hafta sonu başladı.

20 Kasım’a kadar ücretsiz olarak sürecek 3. İstanbul Tasarım Bienali’nde, 13 ülkeden tasarımcı, mimar, sanatçı, tarihçi, arkeolog, nörolog ve bilim insanının 70’in üzerindeki projesi; Karaköy'deki Galata Özel Rum İlköğretim Okulu, Studio-X Istanbul, DEPO, Bomontiada ve İstanbul Arkeoloji Müzeleri’nde sergileniyor.

 
Yaratıcı Mahalleler Programı ve 127 yıllık Tevfik Aydın Saat’ten “Saatlerce” Projesi Etkinlikleriyle kentin her köşesine yayılan 3. İstanbul Tasarım Bienali, sergilerin yanı sıra 4 hafta boyunca İstanbul genelinde farklı bölgelere yayılıyor. Özel projeler ve etkinliklerle gündelik hayatın da içine sızarak İstanbul’u bir tasarım kentine dönüştürüyor.

3. İstanbul Tasarım Bienali kapsamında bu sene ilk defa düzenlenmeye başlanan Yaratıcı Mahalleler Programı’na; Tevfik Aydın Saat’in de kurucuları arasında olduğu 100 Yıllık Markalar Derneği’nden 10 üye katılım sağlıyor. Levent Mahallesinde Kanyon AVM içinde yer alan mağazasında Tevfik Aydın Saat, dünyada ilklerden olan “Saatlerce” projesiyle, mekanik ve quartz kol saatleri, guguklu duvar saati ve dünyanın en meşhur kule saati Big Ben’in makine seslerinin oluşturduğu müzikal bir kompozisyonu görsel bir şov eşliğinde ekrana taşıyor.

Geçtiğimiz yıllarda büyük ilgi gören, İstanbul’un farklı bölgelerindeki tasarım odaklı ofis, mağaza, atölye, imalathane ve mimari yapıların ziyaret edildiği Tasarım Rotaları, bu sene yeni eklenen rotalarla devam ediyor. Boğaziçi köylerinden kentin en eski zanaat alanlarına, Haliç kıyılarından Tarihi Yarımada ve diğer tarihi semtlere uzanan rotalara ek olarak, konunun uzmanları tarafından hazırlanan tematik rotalar, Tasarım Rotaları katılımcıları için özel olarak kurgulanacak. 1889 yılında kurulan, mekanik saat satış ve servisi alanında hatırı sayılır bir tecrübeye sahip Tevfik Aydın Saat de bu yıl saat tasarımının makine sesleriyle buluştuğu projesiyle Tasarım Rotalarında yerini aldı.

Ayrıntılı Bilgi ve İletişim:
Canan Önder: Tevfik Aydın Saat Kurumsal İletişim / canan@tevfikaydin.com / 0535 222 21 04



 
     
Saat Dünyası
sorunuzu ya da sorununuzu paylaşın
ebülten listemize kayıt olun
bunları biliyormuydunuz
   
Copyright © tusad.org designed byCONTIVENT